Ar ekologiška mada gali prilygti aukštajai madai ar net prancūziškajam "couture"?

Brangieji, mano subjektyvia
nuomone, nepaisant to, jog tenka pripažinti, kad mados draugystė su ekologija, lyginant
kosmetikos ar maisto pramones yra itin menka, tačiau ir čia galima atrasti kruopelytę
aukso, tai yra nors ir mažą, tačiau ryškią aukštosios mados ir "couture" pradžią. Už tai galime būti dėkingi visame pasaulyje žinomiems dizaineriams
Vivienne Westwood, kuri yra net ištarusi frazę, jog "žmonės, nustokit pirkti
drabužius“ bei Gary Harvey, kuris išgarsėjo pristatęs tik ekologinius
drabužius, nepaisant to, jog prieš tai buvo pasaulyje gerai pažįstamos Levi‘s
džinsų firmos kūrybos direktorius.

Moterims skirta kolekcija, kuri buvo pristatyta Paryžiuje mados savaitės metu:
Ir tai pat, mielieji, kam įdomu peržiūrėkite ir vyriškąją dalį iš Milano mados savaitės. Beje, nuo šiandien mes šiek tiek keičiame savo filosofiją ir skelbiame, jog "MoRu - subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams".
Perleidžiant estafetę Gary Harwey, norėtųsi taip pat tik itin trumpai paminėti faktus apie šio dizainerio kūrybą, kuri mados pasaulyje yra apibūdinama kaip modernus "couture", priartintas prie ekologijos. Savo darbuose, kurie yra įkvėpti senovinėms vakarinėms suknelėm būdingos elegancijos, G. Harwey naudoja tokias nebereikalingas priemones kaip plastikinius maišelius, butelių dangtelius, maisto pakuotes, "Financial Times" kopijas ar net karines striukes. Taip pat, viena iš jo įspūdingų aplinkai draugiškų suknelių buvo it simbolis jo profesinei biografijai, mat buvo sukurta iš nebereikalingų pasaulio klasikos šalininkų dievinamų Levi "501" džinsų. Tenka nepamiršti paminėti, jog garsiausia jo kolekcija buvo sukurta prieš du metus ir buvo demonstruota jau net skirtingose pasaulio šalių muziejuose, tačiau manau niekada nėra per vėlu pagerbti kūrėjus už puikų jų darbą, tuo labiau kai šį kartą jis yra ne tik neįtikėtinai gražus, bet ir galima teigti tausojantis aplinką bei atspindintis ekologiškos mados prasmę, jog drabužiai turi būti siuvami iš organiškų ar jau nebenaudojamų medžiagų ir kad mada turi atsižvelgti į žmogaus sveikatą, darbo sąlygas ir aišku aplinkosaugą.
P.S. Prancūziška
ekstravagancija gali būti ne tik ekologiška, bet ir skani! Ypatingai, kai mados
genijaus McQueen, beje kuris taip po gi, buvo ekologijos šalininkas, suknelės kopija buvo sukurta net
iš 50,000 guminių meškučių.
Kaip visada, pabaigai mano "fantazijų vaisiai". Šįkart ekologijos ir aukštosios mados tema.
Vivienne Westwood: vyriškas kostiumas bei itin ekstravagantiškas švarkas; Jemma Sykes kurta suknelė "The Elizabeth" iš 100proc. organiškos vilnos, dažytos natūraliais aplinkai nekenksmingais dažais bei originalūs ir nuolatinės priežiūros reikalaujantys HAF prekinio ženklo žiedai. (Daugiau puikių idėjų, mielieji jo oficialiame tinklalapyje - http://www.hafsteinnjuliusson.com/growing-jewelry/)
Merci!;*
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą