MoRu: gruodžio 2012

2012 m. gruodžio 26 d., trečiadienis

Kiek pavėluotai apie stilingus ir jaukius kailinius aksesuarus

  Jei prieš metus kas nors būtų pasakęs, jog 2013 – uosius pasitiksiu nešina kailine rankine ir pradėsiu kurti aksesuarus, dekoruotus natūraliais kailiais, būčiau plačiai nusišypsojusi ir tvirtinusi, jog niekada. Na, žmonės keičiasi ir žinote, mielieji, Lietuvoje siaučiant nuolatinėms pūgoms ir kaulus laužančiam šalčiui ir aš baigiu įsimylėti kailinius, tik šį kartą paltus palikime ponioms, o mes pakalbėkime apie kailinius aksesuarus.
  Pradėkime nuo rankinių temos. Aš jau išsidaviau, jog šiam šaltajam sezonui nesusilaikiau ir pasirinkau ganėtinai paprastą klasikinę juodą, vidutinio dydžio trumpo kailio rankinę, kai tuo tarpu dar praėjusiais metais podiumai spindėjo nuo dažytų ryškiaspalvių ir ekscentriškų, kasdieninių ir vakarinių, dažniausiai ilgo kailio įvairiausių formų rankinių. Labiausiai mane sužavėjo spalvingosios Fendi bei klasikinės Dior lady rankinės.



  Antrasis kailinis aksesuaras,  kiek labiau įprastas, tai prabangiosios kailinės kepurės, kurios žiemos metu man visada asocijuojasi su mylimu seneliu ir Anna Karenina. Šis šaltasis sezonas be mums įprastų klasikinių rusų stiliaus kepurių, tokių kaip Temperley London, Rachel Zoe mados namų, siūlo rinktis ir itin ekstravagantiškas Marc Jacobs spalvotas kailinias skrybėles, kurios labiau pritaikomos mados žurnalų viršeliams nei kasdienai. Iprastesnes juodų, neutralesnių tonų ir mažesnių formų kailinias skrybelaites publikai pristatė Michael Kors. Tuo tarpu viena stilingiausių laisvalaikio tipo stiliaus kepurių, tai jaukios ir šiltos vadinamosios kepurės su ausytėmis, kuriomis puošdamosios stilingai atrodysite tiek ir įstabaus grožio kalnų slidinėjimo kurortuose, tiek ir derindamos prie įprasto ir kasdieniško gatvės stiliaus. Žaismingumu labiausiai kaip ir šiam ženklui įprasta pasižymėjo italų Moschino mados namai, kurių kurta juoda lamos kailio kepurė su kaspinu primena seniai skaitytą knygą apie pudelių veislės kalytę "Kiekvieną naktį, Džozefina!".


  Kiekvienos moters spintą šį šaltąjį sezoną turėtų papuošti ir kailinis šalikas ar prabangi apykaklė, kurie galima teigti universalūs aksesuarai, puikiai derantys prie bet kokio stiliaus drabužių, pradedant paltukais, kostiumėliais ir baigiant net itin puošniomis vakarinėmis suknelėmis. Išskirtinai atrodysite pasirinkusios ryškiaspalvius ilgus šalius, kuriuos pristatė Gucci bei Lanvin mados namai ar tiesiog pasirinkdamos vieną populiariausių šio šaltojo sezono tendencijų, tai šaliką – apykaklę. Tokio tipo šaliai gali būti tiek itin masyvūs bei atviri, tiek labiau prigludę prie kaklo ir nesvarbu ilgo ar trumpo kailio. Niekas nepaneigs, jog ekstravagantiškiausią variantą pateikė Alexander Mcqueen mados namai, o kasdiena itin stilingai atrodysite pasirinkusios užtrauktukais dekoruotas kailinias apykakles, tokias kaip dizainerio Reed Krakoff.


  Kitas aksesuaras be kurio neįsivaizduojame nė vieno šaltojo sezono tai mūsų mylimos ir dievinamos pirštinės. Kas liečia kailius, tai galime rinktis mielas lyg eskimo kumštinės natūralaus kailio Balanciaga mados namų pirštines ar labiau klasikines odines, kurios dekoruojamas tiek itin ilgu lamos kailiu ar kur kas trumpesniu, bet švelniu lapės kailiuku. Ypatingai žaviai ir išskirtinai atrodo ilgos kailinės pirštinės. Na žinoma, gal tokios pirštinaitės ir nepakeis įprastų atlasinių, derinamų prie vakarinių suknelių, nors pažymėkim atrodytų itin ekstravagantiškai, tačiau jos puikiai derėtų prie palerinos su trijų ketvirčių rankovėmis. Pasirinkusios tokį įvaizdį atrodytumėte prabangiai ir elegantiškai, o priderinusios kailiais dekoruotus Givenchy akinius nuo saulės nenusileisite ir tokioms mados ikonoms kaip Anna dello Russo ar Miroslava Duma.


  Kiek dar neįprastas ir nepraktiškas, tačiau šiais metais madingas kailių panaudojamas avalynės dizainui. Įdomiai atrodo trumpo kailio aukštakulniai ar labiau kasdnieniški ant platformos "Pony" odos (taip mados srityje vadinamas karvės kailių terminas) batai. Savo žiemos batų kolekcija mielai papildyčiau ryškiaspalviais raudonais Mulberry bei klasikiniais juodais Gianfranco Ferre aulinukais.


  Mūsų gimtinėje neįprasta, tačiau vis dažniau kailius ir kailinius aksesuarus pasaulyje renkasi ir stipriosios lyties atstovai. Dizaineriai vyrams siūlo rinktis kailinias kepures, šalikus bei jaunimui labiau pritaikytus žavingus ir stilingus laisvalaikio tipo sportbačius, dekoruotus kailiais.


  Kad būtų įdomiau ir naudingiau, rašydama straipsnį nusprendžiau paieškoti ir kur Lietuvoje būtų galima įsigyti jaukių ir šiltų aksesuarų iš kailio ir žinot, mielieji, nepaisant to, jog kailio nevengia naudoti ir mūsų dizaineriai bei kailinių aksesuarų pilnos prabangių drabužių parduotuvės, tačiau siūlau pasidairyti aksesuarų ir visiems gerai pažįstamuose "Vilniaus kailių" parduotuvėse, kuriuose atrasite elegantiškų kailinių apykaklių su atlasiniais kaspinais bei įvairiausių kailinių kepurių, nuo jau minėtų įprastų rusų stiliaus ar derintų su oda iki žaismingų triušio kailio kepuraičių su bumbulu.


  MoRu jums taip pat pateikia savo kurtus kailinius aksesuarus. Pritaikius natūralius lapės kailiukus, mes jums siūlome puoštis išskirtiniais auskarais, žiedais, sagėmis, apyrankėmis ir net greta vakarinės suknelės naujiesiems metams siūlome priderinti mūsų sukurtą klasikinės juodos spalvos, natūralaus lapės kailio delninę rankinę. Taip pat, kad nesušaltumėte sukūrėme itin šiltą ir spalvotą kailinę apykaklę, įkvėptą rusų stiliaus.



  Galiausiai, mano brangieji, nesu ekstrasensė ir nepripažįstu būrimų, tačiau užtikrinu, jog kailiai buvo, yra ir bus madingi. Kaip įrodymas, tai jog dizaineriai įgudo juos naudoti ne tik spaudžiant šaltukui, bet ir esant šiltajam metų sezonui. Štai jums ir keletas pavyzdžių iš 2013 pavasario-vasaros kolekcijų: ryški ir ekstravagantiška Celine avalynė, žavingos Prada bei labiau klasikinės Max Mara ir Chloe rankinės.



Mano brangieji, šią žvarbią žiemą, kad nesušaltumėte, puoškitės jaukiais ir stilingais kailiniais aksesuarais. Merci beaucoup!;*

P.S. Naujausias Moru de mode kūrinys... Ryškus vėrinys, dekoruotas lapės kailiui, puikiai tiksiantis ir artėjančiam šiltajam metų sezonui:


2012 m. gruodžio 11 d., antradienis

Bobbi Brown - visažistė, atnešusi į moterų pasaulį palengvėjimą

 

 

 "Beauty isn't about looking perfect. It's about celebrating your individuality."

 

 

Aš dievinu ryškių žmonių istorijas. Ypač tų, kurių nuopelnai, idėjos ir pasaulėjauta įneša pokyčius į madų pasaulį, kuria tendencijas ir požiūrį. Bobbi Brown - viena iš mano favoričių - visažistė, kosmetikos linijos įkūrėja ir tiesiog įdomi moteris, tapusi geriausia drauge daugumai mūsų, mėgstančių makiažą, grožį, jo kūrimo procesą.. Pastaruoju metu labai daug domėjausi šia menininke, tad negaliu nepasidalinti jos gyvenimo ir karjeros istorija. Tikiu, kad tikrai atsiras norinčių ją sužinoti taip pat. :)


  Kaip Bobbi pradėjo...

 

Bobbi Brown žavėjosi makiažu būdama dar maža: "Aš pamenu, kai stebėdavau mamą, betepančią baltą šešėlį ant vokų ir brėžiančią liniją juoda akių plunksnele savo paauksuotame vosnios kambaryje. Ji buvo spalvinga, bet kartu ir tokia gaivi." Nuo pat to amžiaus, kai galėjo dirbti, mergaitė savo jaunystę praleido mažoje kosmetikos parduotuvėje, kurioje ir įgavo savo pirmąsias pažintis su visažu.

Savo mokslus būsima visažistė tęsė Bostono Emerson universitete, kur įgavo Teatro grimo specialybę. Gavusi diplomą, visada ryžtinga mergina išvyko į Niujorką, kur rodė savo portfolio visiems naujiems pažįstamiems, agentūroms, taip po truputį plėsdama kontaktų sąrašą ir tapdama laisvai samdoma visažiste

Ir nepaisant sunkumų, nuolat kovodama ir bandydama būti pastebėta reikalingų žmonių, Bobbi - talentinga ir energinga mergina, ėmė dirbti su garsiausiais madų žurnalais, fotografais, modeliais. Visažistė pradėjo bendradarbiauti su garsiaisiais fotografais Bruce Weber ir Arthur Elgort amerikietiškajam Vogue, bei Cosmopolitan  žurnalo menininku Francesco Scavullo. Vienas žymiausių darbų, atvedusių Bobbi į aukštąją madą - septynių puslapių supermodelio Tatiana Patitz fotosesija, atlikta kartu Wayne Maser. Toliau sekė pirmasis Bobbi Vogue viršelis su Naomi Campbell, atvėręs visažistei svarbiausias duris. Praėjus septyneriems metams po atvykimo į Niujorką, menininkė atkreipė madų industrijos dėmesį ir pradėjo savo didįjį etapą.






 Didžioji IDĖJA..

  

Bobbi, turėdama galimybę susidurti su beveik visais įmanomais kosmetikos gamintojų produktais, laikui bėgant pastebėjo, kad surasti priemonių natūraliam, "no makeup" įvaizdžiui beveik neįmanoma. Viskas, kas buvo siūloma, jai buvo per ryšku, masiška,  neorganiška.


Dalyvaudama vienoje fotosesijoje ir ten susitikusi chemiką, dirbantį visažo srityje, ji išnaudojo šansą padiskutuoti su juo šiuo klausimu ir tai buvo lemtingas susitikimas: "Aš turėjau idėją, jog noriu sukurti lūpų dažus, kurie neturėtų kvapo, nebūtų sausi ar riebūs, tiesiog būtų it natūralios lūpos, tik šiek tiek gražesni. Tai papasakojau chemikui ir jis man juos sukūrė."

Kūrybos rezultatas buvo rausvai rudas lūpų dažas, atitinkantis visus visažistės reikalavimus. Juos sekė kiti devyni atspalviai ir taip buvo sukurta pirmoji Bobbi Brown lūpų spalvos linija. 1991 metais visažistė, tikėdamasi parduoti bent jau 100 vnt per mėnesį, savo produktą pristatė Bergdorf Goodman parduotuvėje. Rezultatas pranoko bet kokius lūpesčius - moterys, išsiilgusios natūralumo, gaivumo, išpirko per dieną visą mėnesio planą. Žinutė buvo aiški: moterys sulaukė palengvėjimo ir jos nori glotnaus, natūralaus makiažo priemonių.


Bobbi Brown kosmetikos kompanija

 

 Žinia apie natūralistę Bobbi ir jos produktus apskriejo pasaulį labai greitai. Moterys, madų žurnalai, forografai ėmė sekti natūralaus, glotnaus, gaivaus makiažo idėjas, diktuojamas naujos visažo ikonos. Pradėjusi plėsti makiažo priemonių liniją, Bobbi pristatė gelsvo atspalvio pudrą, kuri išsiskyrė iš kitų rausvų, nenatūralaus atspalvio tonų, akių pieštukų, šešėlių ir t.t. Moteris įrodė, kad natūralūs atspalviai gali būti ryškūs, patrauklūs ir gundantys. Ši nauja kompanija atkreipė dėmesį ir tokios gigantės kaip Estée Lauder, kuri 1995-aisiais metais įsigijo įmonę, o Bobbi Brown tapo prekės ženklos kūrybos direktore. Visažistės požiūris, jog makiažas yra būdas moteriai atrodyti ir jaustis savimi, tiesiog su daugiau pasitikėjimo ir švytėjimo, išplito ir tapo dogma daugeliui mados pasaulio atstovų. Moteris iki šiol bendradarbiauja su tokiais dizaineriais kaip Rachel Roy, J. Mendel, Erin Fetherston, Tory Burch bei Cynthia Rowley, kurdama makiažus pasirodymams, madų pristatymams bei dideliems renginiams Niujorke. 


Bobbi Brown iki šiol dirba ne tik kaip visažistė, bet ir kaip visuomenėje žinoma gyvenimo būdo patarėja, kuri savo pasaulėžiūrą ir idėjas yra išdėsčiusi penkiose knygose: Bobbi Brown Beauty, Bobbi Brown Teenage Beauty, Bobbi Brown Beauty Evolution, Bobbi Brown Living Beauty bei Bobbi Brown Makeup Manual.


 
 
Et, ką aš galiu pasakyti - Moteris iš didžiosios M, atnešusi gaivą ir palengvėjimą į moterų pasaulį, atskleidusi natūralaus grožio svarbą ir galimybes. 



Tiek apie mano vieną iš dievaičių. Kaip visad tikiuosi, kad buvo įdomu ir naudinga.
Mua,
Rūta:)*  
 
  
  
 

 




2012 m. gruodžio 8 d., šeštadienis

Viskas apie tobulus antakius: jų formavimas, priežiūra ir kitos mažytės paslaptys

 



Tikriausiai nerasite moters, kuri man nepritartų, jog antakiai - vienas svarbiausių bruožų veide. Jei jie sutvarkyti bei paryškinti taisyklingai, Jūsų veidas įgauna dimensiją, išraiškingumą, emociją bei dailesnę formą. Aš antakius išvis laikau viso veido generolais, kuriuos gražiai sutvarkius, neretai makiažo beveik nereikia. Jie gali išgelbėti visą situaciją.
Todėl  žinoti keletą principų ir paslaltėlių, kaip su jais susidraugauti, pravartu visoms. Juk mes mėgstame būti ryškios, O TAIP! :)

Antakiai pagal veido formą

Sena tiesa ta, jog pradžioje, formuojant antakius, pagrindinis aspektas, lemiantis kaip juos padailinti - veido forma. Atsižvelgdamos, kokiais bruožais mus mamytė ir tėvelis apdovanojo, bandome šiek tiek padailinti savo natūralius antakius. Bet svarbiausia yra nepamiršti, kad jei antakiai natūraliai vešlūs ir platūs, pirmąjį kartą juos gal geriausia atiduoti į profesionalų rankas, o tada jau vėliau kaskart pakoreguoti. Kalbu iš skaudžios savo ir draugių patirties, kaip kartais būna netyčia "vienu plaukeliu mažiau ar daugiau" :)



Jei kartais veido formos nustatymas irgi jums naujovė, jų apibūdinimai atpažinimui:

Ovalo formos veidas: kakta platesnė negu smakras, o skruostikauliai gana ryškūs.
 

Apvalios formos veidas: visas veidas proporcingas tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, o plačiausia veido vieta - ties skruostais. 
 

Kvadrato formos veidas: kakta, skruostikauliai ir smakras yra vienodo pločio.
 

Pailgas veidas: jeigu jūsų veidas labiau ilgas negu platus, vadinasi, turite pailgą veidą, kuris gali būti tiek ovalo formos, tiek kampuotas.
 
 
Širdies arba deimanto formos veidas: platūs skruostikauliai ir siauras smakras.
 
 

Pusmėnulio/lanko formos antakiai sušvelnina veido bruožus, todėl itin tinka kampuotam arba širdies formos veidui.
Išlenkti antakiai tinka visoms veido formoms.
Griežtesni, kampuoti antakiai tinka apvaliems veidams. Be to, kampuoti antakiai šiek tiek pajaunina, mat optiškai kilsteli voką. 
Tiesūs antakiai idealūs (pa)ilgiems veidams. Horizontali linija juos optiškai sutrumpins. Beje, jeigu vis dėlto norite lenktų antakių, stenkitės, kad išlenkimas būtų kuo arčiau antakių išorės.

Dar vienas principas, kuris galioja bet kokios formos veidams ar antakiams - antakio pradžia ir pabaiga. Nesvarbu, kokiu būdu formuojate antakius, juos tamsinate makiažo metu ar tik kartą per kelias savaites, tam, kad veidas atrodytų simetriškai ir taisyklingai, antakio pradžia turi prasidėti ties nosies šnervės kampučiu, iškyliausia vieta - nubrėžus 45 laipsnių kampą nuo minėtosios vietos į dešinę nes akies vyzdžio vidurį, na o baigtis turėtų nubrėžus (žinoma, vizualią) liniją nuo šnervės galiuko iki akies kampučio ir ją pravedus. Painu? Atleiskit, aš visada buvau bloga "šturmanė".  Iliustracija apačioje, manau, kur kas aiškiau viską parodo. :)


Jei tamsinate antakius kaskart darydamosis makiažą (Jūs - mano geriausios draugės:) ), norint, kad antakiai atrodytų natūraliau,  nepamirškite, kad tamsiausia vieta (kur dedate daugiausiai antakių ryškinimo produkto) yra išlinkis (paveikslėlyje pažymėta raide c ), o jau keliaujant į kairę ar į dešinę, spalva turi natūraliai šviesėti (dedama mažiau arba šviesesnis produktas).

Antakių formavimo, ryškinimo priemonės

Et, visada pavydėdavau merginoms, kurių antakiai natūraliai tamsūs ir vešlūs, tad joms tereikia šiek tiek paformuoti ar pašukuoti juos ir ready to go. :) Aš, kaip vienų šviesiausių antakių pasaulyje savininkė, kaskart pasitelkius savo pagalbininkus, kad išgaučiau norimą formą/spalvą. Šis tas apie juos! :)

Antakių šepetėlis

Šis draugelis - puikus pagalbininkams šukuojant mūsų nenaudėlius. Jis padeda suguldyti plaukelius į vietas, pakoreguoti antakių formą ir paruošti ją tamsininimui.


Antakių pieštukas

Jų būna įvairių (mechaniniai, įprasti) pateikimų bei minkštumo. Mano rekomenduojami - vidutinio kietumo, nepaliekantys braukimo žymių, tačiau pakankamai kieti, kad nesukeltų gumuliukų arba nepaliktų per daug produkto. Žinant tai, kad antakiai gali būti tonu ar dviem tamsesni už plaukų spalvą, pasirinkite atitinkamą atspalvį ir tik mažais judesiais dailinkite formą, jokiu būdu nepiešdamos ilgos linijos, neatitraukiant rankos, nes tokia dirbtinė simetrija gali iškreipti natūralią veido formą.


Antakių želė

Tai į blakstienų tušą panaši priemonė, dažniausiai būnanti skaidrios (toms, kurių antakiai natūraliai tamsūs, arba antakiams jau suteikus spalvą kita priemone) bei įvairių atspalvių (naudojama vietoj pieštuko ar kitų antakių priemonių). Šis stebuklas suguldo plaukelius į reikalingas vietas ir sutvirtindamas, leidžia įgauti pageidaująmą formą bei atspalvį visai dienai.



Antakių šešėliai

Suteikia patį natūraliausią efektą. Antakių formai ryškinti svarbiausia - tinkamai pasirinkta spalva ir kokybiški šešėliai. Žinoma, parinkus natūralų atspalvį, galima naudoti ir įprastus rudus šešėlius akims, tačiau antakių šešėlių sudėtyje yra vašką primenančių ingredientų, fiksuojančių plaukelius ir lengviau valdomų. Pieškite lengvais teptuko prisilietimais.Teptukas, naudojamas šiems šešėliais, turėtų būti su kirsta galvute, dažniausiai specialiai skirtas antakiams, nes būna kietesnis (taip lengviau valdyti produktą). Ši priemonė - mano mylimiausia, nes labai dažnai antakių šešėliai pardavinėjami mažuose rinkinukuose, kuriuose galima rasti net kelis atspalvius bei šepetuką. Tad galima natūraliai, naudojant ne vieną atspalvį, paryškinti savo generolus.


Cheminis antakių dažymas

Labiausiai mėgstamas moterų, nenorinčių ar negalinčių skirti daug laiko kasdieniniam makiažui. Taip dažant antakius efektas išlieka 2-3 savaites, priklausomai nuo spalvos intensyvumo ir dažuose esančio chemikalo stiprumo. Šiuo metu naudojami labai kokybiški dažai, todėl neverta baimintis dėl neigiamo poveikio odai ar antakių plaukeliams. Tai pats patogiausias būdas išlikti gražiai, jei iškylaujate, sportuojate. Vis dėlto, mano patarimas būtų kaskart darantis sunkesnį makiažą, kuomet naudojama pudra, kuri gali pakoreguoti plaukelių sugulimą, spalvą, nepamiršti paryškinti ir bent šepetėliu perbraukti ir antakius.


Permanentinis makiažas arba mikropigmentacija

Ilgalaikė priemonė, suteikianti antakiams norimą spalvą ir formą. Tai - vienintelis išsigelbėjimas, jei dėl kokių nors priežasčių netekote antakių arba tiesiog nelemta buvo jų tamsių turėti (nėra nieko nepataisomo šioje srityje):
  • Ploni ir (arba) nevienodai augantys antakių plaukeliai gali būti koreguojami mikropigmentacija taip, kad susiformuotų lygi ir graži antakių linija, kokią gali suformuoti visažistai. 
  • Antakių srityje esančius randelius taip pat galima paslėpti mikropigmentacijos būdu. 
  • Jei antakiai anksčiau buvo dažnai depiliuojami (pešiojami, išpešant per daug plaukelių), yra nudeginti arba išnykę dėl ligos, ir dabar jų beveik nėra, mikropigmentacijos dėka vizualiai galima atkurti antakių liniją, veido bruožai taps ryškesni.


Tai tiek, mielosios, apie mūsų puikiuosiu antakius. Kaip visad tikiuosi, kad buvo malonu skaityti ir kas be ko - naudinga! 

 

2012 m. gruodžio 2 d., sekmadienis

Natūrali ir ekologiška dekoratyvinė kosmetika - o ką manote Jūs?



Į ekologišką ir natūralią dekoratyvinę kosmetiką kai kurios moterys vis dar žiūri gana atsargiai. Visgi, didėjant ekologijos ir sveikesnių produktų bangai, natūraliai ir tokios kosmetikos paklausa tolydžio auga. Kuo tokia kosmetika pranašesnė už įprastą dekoratyvinę kosmetiką? Ir ar tai "burbulas"? Šiais klausimais tikrai nepolitikuosiu, kiekvienas renkamės tai, kas mums atrodo teisingiausia. Bet pasirinkimai atsiranda besidomint ir išbandant. Man dekoratyvinė ekologiška ar natūrali kosmetika - pastaruoju metu itin įdomi tema. Kaip ten sakoma - su metais atsiranda noras žinoti, ką dedu ant veido, kuris yra vienintelis..:)


Natūralioje dekoratyvinėje kosmetikoje kaip ir ekologiškuose odos priežiūros preparatuose nėra odos paviršių ir poodinį ląstelių sluoksnį agresyviai veikiančių cheminių medžiagų: sintetinių konservantų, dažiklių ir kt. Ją sudaro sveikatai nekenksmingi komponentai: įvairūs botaniniai augalų ekstraktai, mineralų pigmentai, šaltai spausti aliejai, natūralus vaškas, antioksidantai (vitaminai A, C, E). Tokia kosmetika neužkemša porų, maitina ir saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Ji nedirgina uoslės stipriais sintetiniais kvapais, nesukelia alerginių reakcijų. Tokią kosmetiką gali naudoti bet kokio tipo odą turinčios visokio amžiaus moterys. Natūrali dekoratyvinė kosmetika ypač tinka toms, kurių oda labai jautri, sausa, linkusi į alergiją ar spuogus.    


Smalsu, kuo ekologiška dekoratyvinė kosmetika skiriasi nuo natūralios dekoratyvinės kosmetikos?  Natūraliais vadinami tokie grožio preparatai, kuriuose yra ne mažiau nei 95 procentai natūralios kilmės medžiagų. Tokioje kosmetikoje nė su žiburiu nerasite mineralinių aliejų, sintetinių kvapų, dažų, konservantų.
Ekologiška kosmetika yra ta, kurioje yra ne mažiau nei 10 procentų ekologiškų komponentų ir ne mažiau nei 95 procentai natūralių augalinių medžiagų.      



Ekologiškos ir natūralios dekoratyvinės kosmetikos galima nusipirkti specializuotose ekologiškų gaminių ar sveiko maisto parduotuvėse, kai kuriose vaistinėse, taip pat internetu. Beje, pastaraisiais metais jos lentynos pamažu plečiasi ir įprasta kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse, grožio salonuose!



Spalvos - atspalviai - tekstūra



Natūralios dekoratyvinės kosmetikos spalvų gama ne tokia plati kaip tradicinės dekoratyvinės kosmetikos, tačiau kiekviena moteris lūpų dažų ar vokų šešėlių paletėje tikrai ras tinkančių šiltų ar šaltų atspalvių. Paprastai lengvai derinamų tarpusavyje ir, žinoma, nekuriančių ant veido kaukės efekto.

Ekologiška kreminė pudra puikiai tiks ne tik toms merginoms, kurios linksta į sveiką gyvenseną, bet ir akylai sekančioms naujausias makiažo mados tendencijas.Skaisti, sveika, gaivi oda - šio sezono labai svarbus akcentas. 

Ekologiškas blakstienų tušas taip pat turi nemažai privalumų. Kadangi pagrindinis jo komponentas paprastai būna bičių vaškas, jis ne tik patikimai saugo blakstienas nuo šalutinio aplinkos poveikio, bet ir suteikia plaukeliams įvairių vitaminų bei mineralų, neleidžia išgaruoti natūraliai jų drėgmei. Siekiant išgauti sodrią juodą blakstienų spalvą, tokiu tušu patartina tepti blakstienas keliais sluoksniais (visada leiskite prieš tai užteptam tušo sluoksniui gerai nudžiūti).


Naudingas patarimas. Kad sintetinių konservantų neturintis tušas pernelyg greitai nesudžiūtų, kaskart, prieš ištraukdama iš tūtelės šepetėlį ir prieš kišdama jį atgal, švelniai pasukite laikrodžio rodyklės kryptimi, kad išeitų oras.

Mineralinė pudra


Ji natūrali visu šimtu procentų! Šis preparatas – tai skaidrūs natūralių mineralų milteliai bet kokio tipo ir bet kokios spalvos odai suteikiantys sveiko švytėjimo. Geros kokybės mineralinėje pudroje nėra spirito, talko, dažomųjų ir kvapiųjų medžiagų, mineralinio aliejaus, konservantų ir kitų odai kenkiančių medžiagų. Ji itin lygiai dengia odą, leidžia jai laisvai kvėpuoti, puikiai maskuoja nelygumus. Ant veido odos gula it skysta kreminė pudra, o makiažą fiksuoja ne prasčiau nei kompaktinė ar biri.

Mineralinė pudra ypač gerai sugeria odos riebalus, todėl ja padengtas riebus veidas visą dieną išlieka matinis. Ji labai tinka raukšlėtai odai pudruoti, nes gumuliukais nesubėga į raukšles ir švelniai jas maskuoja.
Mineralinė pudra patikimai saugo veido odą nuo UV spindulių (joje yra cinko oksido) ir, kas daugeliui labai svarbu, netepa drabužių.



Šiaip, mineralinės pudros tema man labai patinka, tad pažadu kada nors šiam įstabiam gėriui skirti visą straipsnį. :)




Naudinga žinoti
  • Ekologiškų dekoratyvinės kosmetikos priemonių galiojimo laikas dažniausia būna trumpesnis nei cheminiais konservantais papildytos dekoratyvinės kosmetikos, tačiau tai nereiškia, kad jam pasibaigus kosmetiką tuoj pat privalote mesti į šiukšliadėžę. Jei nepasikeitė, tarkim, vokų šešėlių konsistencija, mėnesį, kitą jais dar galite dažytis. Ši rekomendacija galioja ir biriai pudrai.
  • Kiek atidžiau reikia įvertinti pasibaigusio galiojimo laiko dekoratyvinę kosmetiką, kurioje yra augalinių aliejų, bičių vaško ar kitokių riebalų, pavyzdžiui, kreminę pudrą, maitinamuosius lūpų dažus. Pastebėjusi, kad pakito tokių makiažo priemonių kvapas, tirštumas, nerizikuokite sveikata – pirkite naujas.
  • Bet kokios paskirties ekologišką dekoratyvinę kosmetiką reiktų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės pertekliaus. Reiktų stenktis, kad ji kuo rečiau turėtų sąlytį su oru.  
  • Pirkdama natūralią kosmetiką, nepatingėkite pastudijuoti aprašus ant pakuočių. Jeigu daugelio į preparato sudėtį įeinančių medžiagų pavadinimai jums nieko nesako, atkreipkite dėmesį bent į jų seką.  Medžiagos, kurių gaminyje yra daugiausia (šiuo atveju sąrašo pradžioje turi būti natūralūs komponentai), rašomos pirmosios, o tos, kurių kiekis mažiausias, lieka sąrašo pabaigoje.




Tikiuosi, kad buvo įdomu ir nebuvo per daug visko, ką jau seniai žinojot. Turim mylėti save ir mylėti savo odą. O viskas, kas iš gamtos, bet kokiu atveju mums turėtų būti labiau organiška ir natūralu :) 

Būkit sveikos ir gražios! 

Mua, 
Rūta:*